Turistika

24.03.2011 00:26

Turistika

Poloha obce priaznivo vplýva nielen na hospodársky rozvoj obce, ale aj na rozvoj aktívneho cestovného ruchu. Turistov čakajú súkromné ubytovacie zariadenia. Tak ako všetky obce na Žitnom ostrove, aj obec Dolný Štál očarí unavených návštevníkov pokojným vidieckym, no zároveň moderným životom, kde sa život neponáhľa ako v mestách a ponúka pokoj a oddych pre každého.

Turisti majú možnosť prezrieť si niekoľko kultúrno-historických pamiatok, ktoré sú spomenuté vyššie, zašportovať si na futbalovom ihrisku, usporiadať večierok v Dome kultúry, alebo zúčastniť sa na niektorom z kultúrnych podujatí, ktoré sa pravidelne organizujú v obci.

Okrem nich je tu ešte mnoho ďalších atraktivít nachádzajúcich sa v okolí obce.

V okruhu 2 - 3 km sú rybníky vybavené sociálnymi zariadeniami a mólami ponúkajúce športovým rybárom, ale zároveň aj návštevníkom túžiacim po pokoji a oddychu a široké možnosti rybárčenia.

Asi 10 km od obce Dolný Štál ležia známe kúpeľné mestá ako Dunajská Streda a Veľký Meder, ktoré ponúkajú okrem plávania aj možnosť športových aktivít a zábavy. Ale zaplávať si, či do sýtosti sa vykúpať, môže návštevník aj na termálnom kúpalisku v Topoľníkoch či v Gabčíkove. Príjemné osvieženie nájdeme aj pri bagroviskách. V okrese je na viacerých miestach možnosť jazdectva, ale aj lukostreľby.

Pre milovníkov cykloturistiky sú k dispozícii rôzne cyklotrasy, ktoré vedú nádhernými zákutiami Žitného ostrova, napr.: cez NPR Klátovské rameno, alebo Dunajská cyklomagistrála tiahnuca sa popri Dunaji, ktorá sa môže spojiť aj s návštevou Vodného diela Gabčíkovo, vzdialeného od Dolného Štálu necelých 18 km. Dolný Štál je obec s mnohými atraktivitami, ktoré sa oplatí vidieť a spoznať tak život nielen obyvateľov obce, ale nazrieť aj do pokojného sveta jednoduchosti a krásy.


technical schools